فومن وش
 • زمینه همکاری دوجانبه ایران و روسیه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی؛ اختصاص مسیر ویژه صادراتی (فست ترکت) به روسیه

  زمینه همکاری دوجانبه ایران و روسیه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی؛ اختصاص مسیر ویژه صادراتی (فست ترکت) به روسیه

  معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو به همراه مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل این سازمان در سفر به روسیه زمینه همکاری دوجانبه ایران و روسیه، تسهیل مسیر صادرات در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی را بررسی کردند.

  به گزارش ایفدانا، دکتر محمدی در دیدار با معاون وزیر بهداشت روسیه، اظهار کرد: مصمم هستیم بتوانیم در حوزه سلامت تعاملات متقابلی با روسیه داشته باشیم، تولید داخل ایران ۹۹ درصد بازار دارویی از لحاظ عددی و ۸۸ درصد میزان ریالی را در اختیار دارد.
   
  وی با اشاره به اینکه میزان ارزبری تامین دارو و مواد اولیه در ایران ۳.۵ میلیارد دلار است، گفت: ۹هزار محصول دارویی و ۲۷ هزار کد دارویی در کشور تولید می شود، در حوزه تجهیزات پزشکی نیز ۶۰ درصد بازار از لحاظ عددی در اختیار تولید داخل است و ۵۵ کشور جهان مقصد صادرات تجهیزات پزشکی تولید داخل ایران هستند.

   
  افزایش زمینه‌های همکاری در کنترل بیماری‌های عفونی
   
  در ادامه معاون وزیر بهداشت روسیه با ابراز خرسندی از ملاقات های بین مسئولان سلامت دو کشور اظهار کرد: ملاقات های منظم نشان دهنده روابط مستحکم بین دو کشور است، مطمئنیم میتوانیم در قالب این دیدارها تعاملات گسترده‌ای در حوزه انتقال تکنولوژی و همکاری بیشتر داشته باشیم.
   
  وی با بیان اینکه زمینه تحکیم روابط بین تولیدکنندگان و طراحان تجهیزات پزشکی و دارو دو کشور وجود دارد، گفت: مسلما انگیزه بسیاری داریم که تولید کنندگان خود را به ایران معرفی کنیم و همینطور از شرکت‌های ایرانی برای ایجاد همکاری دو طرفه بیشتری در آینده بازدید کنیم.

  وی همچنین نسبت به همکاری های بیشتر در حوزه مبارزه با بیماری های عفونی، گسترش توریسم پزشکی و بازدید تولیدکنندگان و متخصصان روسی از شرکت‌های داخلی ایران ابراز علاقه مندی کرد.

  لازم به ذکر است یکی از دستاوردهای مهم این سفر ایجاد مسیر صادراتی ویژه دارو، به رسمیت شناختن مطالعات بالینی دارو و تجهیزات پزشکی انجام شده در کشور مبدا توسط طرفین، توافق برای تولید اشتراکی داروهای کم‌مصرف(اورفان) که تولید آن توجیه اقتصادی ندارد، بوده و همچنین مقرر شد جزئیات توافقات با حضور تیم کارشناسی روسیه و بازدید از کارخانجات تولیدی، در آینده نزدیک نهایی شود.

  نظرات ارسال شده ارسال نظر جدید
  برای تبادل نظر، می بایست در سایت وارد شوید

  ورود به سایت
 • 88950315 - 88950314
 • info@foumanvash.ir
 • تهران، میدان جهاد (فاطمی)، خیابان فلسطین، خیابان زرتشت غربی، پلاک96، طبقه دوم، واحد 4