فومن وش
 • سکوهای توزیع دارو نیازی به مجوز جدید از سازمان غذا و دارو ندارند

  سکوهای توزیع دارو نیازی به مجوز جدید از سازمان غذا و دارو ندارند

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، براساس بند «ج» مصوبات هفته گذشته هیئت مقررات‌زدایی مقرر شده است که سکوهای عرضه دارو که دارای مجوز از اتحادیه کسب و کارهای مجازی و یا سایر مراجع صدور مجوز کسب و کارهای اینترنتی باشند، دیگر برای عرضه دارو نیازی به دریافت مجوز جدید از سازمان غذا و دارو نباشند.

  متن این بخش از مصوبات هیئت مقررات زدایی شامل سه بند می‌شود:

  1.کلیه سکوهای پلتفرمهای دارای مجوز از اتحادیه کسب و کارهای مجازی و یا سایر مراجع صدور مجوز کسب و کارهای اینترنتی می‌توانند در حوزه عرضه دارو از داروخانه‌های دارای مجوز معتبر و تحت نظارت سازمان غذا و دارو به مصرف کننده نهایی فعالیت کنند و نیازی به اخذ مجوز جدید ندارند.

  2. سازمان غذا و دارو مکلف است دستورالعمل نظارت بر فرایند فعالیت و همکاری داروخانه ها با پلتفرمها برای رسیدن دارو از داروخانه به مصرف کننده نهایی را طی چهار ماه تدوین و ابلاغ کند.

  3. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است مجوز فروش برخط دارو توسط شرکتهای توزیع کننده به داروخانه ها و نیز دستورالعمل به کارگیری خدمات سکوها توسط شرکت‌های توزیع کننده را طی چهار ماه ابلاغ نماید.

  لازم به ذکر است، یکی از مشکلات پلتفرم‌های اقتصادی دیجیتال که چندی پیش در جلسه وزیر اقتصاد با کسب و کارهای برتر این حوزه که در زمینه سلامت و عرضه دارو فعالیت داشتند این مسئله بود که سازمان غذا و دارو شرایط در مسیر ارائه مجوز ارائه خدمات به این کسب و کارها سنگ اندازی می‌کند.

  این مسئله سبب شده بود تا فعالیت‌های کسب و کارهای حوزه سلامت در ارائه خدمات فروش دارو به مصرف‌کنندگان عملا به عنوان یک فعالیت غیرقانونی در نظر گرفته شود که می‌توانست تبعاتی برای سکوها به دنبال داشته باشد. به این ترتیب می‌توان گفت که با این مصوبه هیئت مقررات زدایی یکی از امضا‌های طلایی سازمان غذا و دارو حذف شد.

  https://tn.ai/2953975

  نظرات ارسال شده ارسال نظر جدید
  برای تبادل نظر، می بایست در سایت وارد شوید

  ورود به سایت
 • 88950315 - 88950314
 • info@foumanvash.ir
 • تهران، میدان جهاد (فاطمی)، خیابان فلسطین، خیابان زرتشت غربی، پلاک96، طبقه دوم، واحد 4